Windsurfing

Windsurfing to sport, który cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków. W dobie internetu każdy z nas może zaopatrzyć się w potrzebny sprzęt w rozsądnej cenie i spróbować swoich sił żeglując na desce napędzanej siłą wiatru. Niezapomnianych emocji i ekstremalnych wrażeń na pewno wam nie zabraknie.

Informacje dla początkujących

Jeśli chcecie rozpocząć swoją przygodę z windsurfingiem warto zapisać się do szkółki. Kursy dla początkujących dostępne są w całej Polsce, w cenach które nie zwalają z nóg. Wskazówki profesjonalistów pozwolą wam szybko i bezpiecznie poznać tajniki żeglowania z wiatrem. Szkolenia odbywają się najczęściej w niewielkich grupach, dzięki czemu będziecie mogli podejrzeć jakie błędy popełniają inni i uniknąć ich.

Jaki sprzęt potrzebny jest do uprawiania windsurfingu?

Podstawowymi akcesoriami jakich potrzebujecie jest deska oraz żagiel. Na początku dobrze jest wyposażyć się w solidną, stabilną deskę o znacznej wyporności. Pomoże wam ona utrzymać równowagę w wodzie. Przeciwnie do deski, dla początkującego windsurfera zdecydowanie najlepszym wyborem będzie niewielki żagiel. Jest on łatwiejszy w kontrolowaniu i nastręcza mniej kłopotów przy wyjmowaniu go z wody. Windsurfing to jednak nie tylko deska i żagiel. Będziecie potrzebować także masztu, statecznika czy kamizelki. Przed zakupem warto zasięgnąć rady specjalisty, który pomoże wam dobrać wyposażenie do naszych potrzeb i umiejętności. Jeśli nie chcecie kupować sprzętu, możecie skorzystać z wypożyczalni. Są one szeroko dostępne przy szkółkach windsurfingu, ale nie tylko.

Sport dla każdego

Windsurfing to przede wszystkim doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu. Dostarczy on wam wspaniałej zabawy i ekstremalnych wrażeń. Jest to sport w którym siła nie ma takiego znaczenia jak technika. Dzięki temu żaglować na desce może każdy, niezależnie od wieku i płci. W wypożyczalniach znajdziecie modele specjalnie dopasowane dla kilkuletnich dzieci, osób o masywnej budowie ciała czy ludzi szczupłych. Każdy znajdzie tu coś w sam raz dla siebie.

Jeśli nadal macie wątpliwości czy windsurfing to sport dla was, zapewniam, że odpowiedź jest prosta – tak! Gwarantuję, że żeglowanie z wiatrem dostarczy wam niezapomnianych przeżyć. Ostrzegam jednak, że towarzyszące windsurfingowi uczucie wolności i adrenalina są uzależniające. Jeśli raz spróbujecie, pokochacie ten sport!